.
m-adora toti, ma-njura toti,
ca te-am lasat sa pleci
lasandu-ma pe mine insumi
prada gandurilor reci.
eu
sunt intre doua oglinzi paralele
un punct numit si
dumnezeu.
trebuia sa renunt demult,
urandu-ti sa iti fie bine
si el, oricare ar fi el,
sa te iubeasca macar la fel ca mine.
sa nu ma cauti, m-am pierdut,
dar am sa scriu mereu,
pana cand toti vor fi-nteles
ca nu-i nimic de inteles.
.
Se afișează postările cu eticheta singuratate. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta singuratate. Afișați toate postările
luni, 26 mai 2008
duminică, 25 mai 2008
Simfonie fara regrete
.
ducem lipsa inca de cuvinte,
ne pierdem printre norii de albastru,
mai ascultam marea in scoica verii trecute,
mai scriem ce n-ar trebui si speram.
soare de dimineata epitaful vietii
in care ne-am tarat de la inceput,
ce dulce este noaptea in care
ne-am cunoscut pe drumul poienii!...
ciao! adio! inceput si sfarsit in
acelasi timp precar, amar in urma,
pierzandu-ne frunzele ca si castanii
in pragul toamnelor ce or sa vina.
pe muzica aceasta vreau sa dorm
in patul meu de portativ uitat,
nu ma mai plange, stiu ca mor
fara sa iau, fara sa las nimic.
.
ducem lipsa inca de cuvinte,
ne pierdem printre norii de albastru,
mai ascultam marea in scoica verii trecute,
mai scriem ce n-ar trebui si speram.
soare de dimineata epitaful vietii
in care ne-am tarat de la inceput,
ce dulce este noaptea in care
ne-am cunoscut pe drumul poienii!...
ciao! adio! inceput si sfarsit in
acelasi timp precar, amar in urma,
pierzandu-ne frunzele ca si castanii
in pragul toamnelor ce or sa vina.
pe muzica aceasta vreau sa dorm
in patul meu de portativ uitat,
nu ma mai plange, stiu ca mor
fara sa iau, fara sa las nimic.
.
Publicat de
florin dr.x dieux nobody poem gand new amor music inspiration imagine good things only
la
22:29
Niciun comentariu:
Etichete:
castani,
dragoste,
inceput,
iubire,
paradis,
poezie,
regret,
sfarsit,
simfonie,
singuratate,
uitare,
viata
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

